W jakich wnętrzach sprawdzą się stalowe konsole?

Urządzanie mieszkania czy domu to z jednej strony ogromna przyjemność i frajda, a z drugiej spore wyzwanie. W ferworze planowania i remontu często zapominamy o tym, że dodatki i dekoracje są niemniej istotne niż podstawowe wyposażenie domu lub mieszkania. Wnętrze powinno przede wszystkim, pod względem stylistycznym, odzwierciedlać gust i preferencje jego mieszkańców. Urządzając przestrzeń mieszkalną, warto postawić na praktyczne i gustowne dodatki, które nieraz są w stanie całkowicie odmienić daną przestrzeń. Z pewnością taką rolę odgrywają konsole stalowe – meble znane od wielu lat i obecnie cieszące się coraz większym zainteresowaniem. Konsole stalowe wyróżniają się przede wszystkim tym, że są zarówno praktyczne, jak i stylowe.

Stalowe konsole – meble wielofunkcyjne

Należy podkreślić, że konsole stalowe wykonane są z materiału, który nie ulega zarysowaniom, uszkodzeniom czy stłuczeniom. Omawiane meble sprawdzą się w pomieszczeniu każdego typu. Podkreślą charakter wnętrza nowoczesnego, a także urozmaicą przestrzeń urządzoną w stylu klasycznym czy retro. Biała konsola podkreśli styl prowansalski czy skandynawski. Oprócz funkcji dekoracyjnej, stalowe konsole spełniają rolę funkcjonalną oraz praktyczną.

Konsola stalowa a rodzaj pomieszczenia

Przedpokój to miejsce, które, wbrew pozorom, bardzo trudno jest urządzić tak, by było funkcjonalne i gustowne jednocześnie. Dlatego też to właśnie konsole stalowe świetnie sprawdzają się w tego typu pomieszczeniu. Blat konsoli może pełnić funkcję półki, na której postawić warto dekoracyjne pudełko wypełnione przydatnymi na co dzień drobiazgami. Co więcej, na konsolach stalowych śmiało postawić można ozdobne kwiaty czy oryginalne rzeźby.

Omawiane meble świetnie wpiszą się także we wnętrze sypialni. Wykorzystując konsole stalowe można stworzyć niepowtarzalną, swoistą toaletkę. Wystarczy dokupić lustro i wygodne krzesło, by stworzyć magiczną przestrzeń, o której marzy niemal każda z pań. Wybór wspomnianych dodatków warto dobrze przemyśleć. Chodzi o to, by zwierciadło, siedzisko i konsola tworzyły spójną całość i współgrały ze sobą oraz odpowiadały stylistyce całego pomieszczenia. Należy stawiać na konsole wyposażone w szufladki, w których uporządkować będzie można wszystkie drobiazgi, między innymi biżuterię czy kosmetyki. Wystrój sypialni powinien być szczególnie dobrze przemyślany. W pomieszczeniu tym bowiem mamy odpoczywać i relaksować się. Ważne jest więc, by sypialna przestrzeń była gustowna, stylowa, a także praktyczna. Każdą z tych funkcji bez wątpienia przypisać można konsolom stalowym.

Gabinet, w którym oddajemy się wirowi pracy, także powinien być urządzony z gustem i smakiem, a na dodatek – ze szczególnym uwzględnieniem zasad funkcjonalności, bowiem uczucie komfortu w miejscu pracy jest nie do przecenienia. Pomieszczenia przeznaczone do pracy warto urozmaicać więc konsolami stalowymi. Meble te doskonale sprawdzają się w roli biurka, a na dodatek pełnią funkcję dekoracyjną i estetyczną. Warto starannie dobrać krzesło i zadbać o to, by stylistycznie współgrało ono z konsolą i estetyką całego gabinetu.

Wreszcie – salon. To niewątpliwie serce każdego domu, przestrzeń nierzadko połączona z jadalnią, a nawet kuchnią. Pokój dzienny stanowi swego rodzaju wizytówkę każdego mieszkania. To w nim odpoczywamy, spędzamy czas z rodziną, przy stole bądź przed telewizorem, a także przyjmujemy gości. Warto więc urządzić go z wyjątkową dbałością o szczegóły i detale, koniecznie uwzględniając elementy dekoracyjne. Konsole stalowe mogą same w sobie stanowić dekorację salonu. Na dodatek, na konsolach stalowych świetnie sprawdzą się rośliny, kwiaty, a także ozdobne wazony. Nie ulega wątpliwości, że z konsola bardzo dobrze będzie prezentować się w zestawieniu z lampką, zdjęciami rodzinnymi czy stylowym zegarem. Wypada wspomnieć o tym, że aktualnie modne rozwiązanie stanowią konsole wyróżniające się metalową konstrukcją, wzbogaconą o przejrzysty czy szlifowany blat.